KALICI MAKYAJ

Mikro pigmentasyon, yani kalıcı makyaj uygulamasıyla 7/24 makyajlı ve bakımlı görünmek artık mümkün!.. Yüz ve vücut kullanımı için üretilmiş olan mikro pigmentasyon uygulaması, aslında doğal ve mineral boyaların, tek kullanımlık steril iğnelerle deri yüzeyinin 0.5 ila 0.7 mm altına aşılanması işlemi. Daha çok kozmetik ya da dövme olarak kabul edilebilecek bu işlemle kaştaki, göz çizgisindeki ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Böylelikle kalıcı makyaj sayesinde haftanın yedi günü, günün 24 saati bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak mümkün olabiliyor. Günümüzde özellikle uzun yıllar sonra kalın kaşın yeniden moda olmasından dolayı, kaş için makyaj uygulamasını tercih eden kadınlar çoğunlukta. Üstelik şu an trend olan kalın kaşın, çoğu kadına daha genç ve coşkulu bir yüz ifadesi verdiği de kesin!

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Ediyor?

Kalıcı makyaj özellikle iş hayatı ya da ev ve aile sorumlulukları dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorluk çeken kadınlar arasında çok popüler bir uygulama. Ayrıca sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullananlar, dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyenler, kozmetiklere ve makyaj ürünlerine karşı hassas olanlar, seyrek kaş ve kirpiklere sahip kişiler, yüz ya da vücutlarında kalıcı bir beni olmasını isteyenler, doğuştan dudaklarında renk sorunu olanlar da bu uygulamadan yararlananlar arasında. Kalıcı makyajla ayrıca saçı seyrek olan kişilere saç efekti verilebildiği gibi gözlerini daha fazla belirginleştirmek isteyenler için kalıcı eye-liner kontürü çizimi gibi alternatifler de mevcut. Bunlara ek olarak kısmi göğüs alımı ameliyatları sonrası, kadının kendini daha güzel, iyi ve estetik hissetmesi için meme başı çizimi ve dolgusu da gerçekleştiriliyor.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Örneğin kaşlarınıza kontür yaptırıyorsanız, uzman kişi kalemle sizin isteğiniz doğrultusunda çizim yaparak, yapılacak kaşın şeklini belirliyor. Daha sonra, bölgeye anestezik yağ sürülerek bölgenin uyuşması bekleniyor. Bu işlemden sonra, mikro steril iğneler boya karışımına batırılarak, cilde uygulanıyor. Ardından hazırlanmış taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına işleniyor.

Close